Znaleziono 18 artykuły. Autor: "Kornel Andrzejewski"

 

Czym jest skarga pauliańska?

Wielu z nas słyszało o skardze pauliańskiej. Jest to nieliczna z regulacji prawnych, która istnieje w prawie niezmienionej postaci od czasów starożytnego Rzymu. Artykuł przedstawia jaką otrzymujemy ochronę, będąc wierzycielami.

Czym są niedozwolone postanowienia umowne?

Polska, dzięki członkostwie w Unii Europejskiej, wprowadziła wiele regulacji prawnych z zakresu tzw. Prawa konsumenckiego. Dlatego też, my jako konsumenci, otrzymuje szeroką ochronę, jako podmiot słabszy wobec przedsiębiorcy. Niedozwolone postanowienia umowne to podstawowy środek prawny, który nas chroni.

 

Na co uważać mając sklep internetowy?

W Polsce każdego dnia „otwierane” są nowe sklepy internetowe. Fakt ten nie budzi najmniejszego zdziwienia, biorąc pod uwagę dzisiejszą technologię i ogromne możliwości jakie daje Internet. Prawo reguluje wiele aspektów prowadzenia własnego biznesu elektronicznego. Prezentuje pierwszy artykuł w tej tematyce.

Trzy, cztery, a może pięć osób to zgromadzenie? I znów wizerunek!

Odpowiedź na zadane pytanie, będzie miała sens w zależności od tego, co będziemy mieli na myśli. Przedstawiam kolejne zagadnienie związane z rozpowszechnianiem wizerunku, głównie związane z wyjątkami od zasad. Zainspirował mnie kolega, pytając: czy to prawda, że powyżej trzech osób to jest już zgromadzenie?

 

Linkujesz?! A wizerunek?

Każdy z nas na pytanie: linkujesz? Odpowie: tak, oczywiście, przecież o to chodzi w Internecie! Czy zastanowiliśmy się choć przez chwilę, jakie mogą być konsekwencje naszych działań? Rozwój Internetu niesie za sobą wiele możliwości, ale również zagrożenia, z istnienia których, powinniśmy sobie co najmniej zdawać sprawę. W artykule poruszam niezwykle ciekawą zależność, związaną z linkami i wizerunkiem.

Czym jest utwór?

Prawo autorskie obejmuje swoją ochroną twórców i ich utwory, dlatego pojęcie „utwór” jest bardzo istotne dla ustalenia, czy przysługują nam określone prawa. Wyjaśniamy jakie cechy musi mieć utwór.